تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه میکروتیک

تجهیزات شبکه میموسا

آنتن وایرلس

تجهیزات ویپ

تجهیزات شبکه چیست ؟

تجهیزات شبکه برای ترکیب، تقسیم، تعویض، افزایش یا هدایت بسته‌های اطلاعات در طول یک رایانه یا شبکه مخابراتی استفاده می‌شود. یا به عبارت دیگر تجهیزات شبکه به تمام ابزارهای لازم برای ایجاد یک شبکه، نگهداری و تعمیرات آن اطلاق می‌شود.
تجهیزات شبکه دستگاه‌ها را به هم وصل می‌کند تا داده‌ها بین آنها به اشتراک گذاشته شود. همچنین طرح‌بندی یا نحوه اتصال دستگاه‌ها، طراحی یا ساختار شبکه را توصیف می‌کند.

فروش انواع تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه مورد نیاز به 2 دسته عمده تقسیم می‌شود: تجهیزات پسیو و تجهیزات اکتیو

تجهیزات غیر فعال شبکه (پسیو) : عملکرد این تجهیزات بدون نیاز به توان الکتریکی برق صورت می گیرد. این تجهیزات عبارتند از : انواع کابل ،کانکتورها و اتصالات،
داکت یا کانال و انواع رک.
تجهیزات فعال شبکه (اکتیو): تجهیزاتی هستند که به جریان الکتریکی برق نیاز دارند. این تجهیزات عبارتند از: کارت شبکه  (NIC)، سوییچ (switch)، مسیریاب (Router)، دیوار آتش (Firewall)، مبدل فیبر نوری (Media Convertor)و پرینت سرور (Print server)

اکسس پوینت:
اکسس پوینت یک سخت افزاری است برای برقراری ارتباط بین کامپیوترها در شبکه وایرلس . در واقع اکسس پوینت در شبکه های وایرلس همان کاری را انجام میدهد که سوئیچ در شبکه های کابلی بر عهده دارد.

 سوئیچ شبکه:با استفاده از سوئیچ ، چندین کاربر قادر به  ارسال اطلاعات از طریق شبکه در یک لحظه خواهند بود. از مهم ترین عناصر اصلی و مهم در شبکه کامپیوتر سوئیچ شبکه است. سوئیچ همانند روتر که امکان ارتباط بین چندین شبکه را فراهم می نماید. شبکه ها و سوئیچ ها دارای انواع متفاوتی می باشند.

سوئیچ هائی که برای هر یک از اتصالات موجود در یک شبکه داخلی استفاده می گردند ، سوئیچ های LAN نامیده می شوند. این نوع سوئیچ ها مجموعه ای از ارتباطات شبکه را بین صرفا” دو دستگاه که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند ، در زمان مورد نظر ایجاد می نماید.